Treść artykułu

Uroczyste obchody 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 13 listopada 2014r. obchodziliśmy uroczyście 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyło w tym roku wielu gości, miedzy innymi żołnierze z Dyrekcji Generalnej Wojsk Lądowych, Jednostki Strzeleckiej im. Bohaterów Warszawy, przedstawiciel Akademii Obrony Narodowej, emerytowani pracownicy ZSS nr 90 i SOSW nr 5. W spotkaniu licznie udział wzięli również nasi absolwenci.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali się w części artystycznej. W biało – czerwonej scenerii tańczyli, grali i śpiewali oraz recytowali utwory patriotyczne. Także naszych gości zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania pieśni. Przy tej wyjątkowej okazji, tradycyjnie już, młodzi harcerze w obecności hm. Adama Sikonia złożyli uroczyste przyrzeczenie harcerskie oraz otrzymali krzyże harcerskie.