Treść artykułu

Stara Prochownia

Dnia 23.04.2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.
Inicjatorem i organizatorem przeglądu jest Stara Prochownia SCEK, a jego uczestnikami uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, a także dorośli skupieni w warsztatach terapii zajęciowej z terenu województwa mazowieckiego.
W tym roku wystawiliśmy przedstawienie teatralne pt. „Z Syrenką po mieście” było to już nasze kolejne z działanie przygotowane w ramach realizacji Innowacji pedagogicznej „Teatr moja radość tworzenia”.
Podczas przedstawienia Syrenka oprowadziła wszystkich widzów po ciekawych miejscach w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania nad brzegiem Wisły. Kibicowaliśmy piłkarzom na Stadionie Narodowym, tańczyliśmy z królem w Zamku Królewskim, przejrzeliśmy karty historii w Muzeum Powstania Warszawskiego, a na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu chopinowskiego w Łazienkach Królewskich.
Nasze przedstawienie zostało docenione przez profesjonalne jury i otrzymaliśmy za nie wyróżnienie.
24 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystej Gali Finałowej. Dla wszystkich laureatów konkursu wystąpił zespół „BĘDZIE GŁOŚNO” z WTZ „Na Przedwiośniu”.