Treść artykułu

Pożegnanie uczniów klas trzecich

17 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie 4 uczniów z klasy III A i III B Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 6: Kariny, Karoliny, Sebastiana i Bartłomieja. Na początek tradycyjnie już absolwenci, ich koledzy i koleżanki oraz towarzyszący im nauczyciele zaprezentowali się w pięknym polonezie. W czasie uroczystości podziwialiśmy umiejętności wokalno – muzyczne naszych uczniów, którzy zagrali na instrumentach utwór zadedykowany specjalnie kadrze pedagogicznej, wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowali w ten symboliczny sposób za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za wprowadzenie w świat wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość i uśmiech. Absolwenci dziękowali również swoim rodzicom za bezwarunkową miłość, wychowanie, opiekę i wsparcie we wszystkich chwilach ich życia, wykonując utwór pt. „To dzięki Wam”. Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali młodsi uczniowie, dedykując im taniec nowoczesny. Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości był krótki pokaz filmu ze zdjęciami absolwentów i ich najpiękniejszymi chwilami w szkole. Głos zabrała również przedstawicielka rodziców, która w pięknym przemówieniu podziękowała za trud kształcenia i wychowania uczniów. Pani dyrektor w krótkim przemówieniu podziękowała absolwentom i ich rodzicom za wspólnie spędzone lata, zapraszając jednocześnie do częstego odwiedzania placówki. Następnie wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a młodsi uczniowie podarowali własnoręcznie wykonane upominki. Były łzy wzruszenia i smutku. Ale wszystko, co się zaczyna, musi się kiedyś skończyć. I choć tak trudno było się rozstawać, chcemy zadedykować naszym absolwentom motto: „Nie patrz w przeszłość, tam już byłeś i wszystko widziałeś, idź naprzód, tam jest ciekawiej”.