Treść artykułu

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny – Kreatywne Prace Plastyczne 2020/21.

W kolejnych miesiącach bieżącego roku szkolnego uczniowie poznali nowe techniki plastyczne.

Podczas wykonania prac plastycznych „Jesienne drzewo” młodzi twórcy uczyli się mieszania technik plastycznych, czyli łączenia dwóch (lub więcej) technicznych aktywności plastycznych. Eksperymentowali różnorodnymi materiałami i nietypowymi ich zestawieniami, co uatrakcyjniało zajęcia plastyczne, wspierało rozwój małej motoryki i pomagało rozładowywać wewnętrzne napięcie. 

Farbowanie papieru to ciekawa zabawa plastyczna i sensoryczna, a jednocześnie ćwiczenie małej motoryki oraz działanie terapeutyczne, redukujące poziom stresu. Mokre w mokrym to równie atrakcyjna technika plastyczna, która polega na malowaniu akwarelami na papierze świeżo pokrytym wodą. Kolory rozpływają się, łączą i przenikają, tworząc ciekawe wzory o rozmytych konturach.

Nasze prace można zobaczyć także na stronie organizatora projektu https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne

Zachęcamy do obejrzenia galerii prac