Treść artykułu

Kenia

W ramach innowacji pedagogicznej „Twarzą w twarz ze światem” dnia 21.01.2022 odbyła się  w naszej szkole lekcja on- line z wykorzystaniem aplikacji Teams. Temat zajęć brzmiał „Zima w Polsce a zima w Kenii- podobieństwa i różnice”. Gospodarzami zajęć były klasy I i III B Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 6. Lekcja rozpoczęła się od przywitania i przedstawienia wszystkich uczestników zajęć. Następnie zaprezentowaliśmy uczniom z  Nairobi krótki film „Zima w Polsce”, po którym utrwalaliśmy pojęcia, takie jak: temperatura, śnieg, sporty i zabawy zimowe oraz elementy zimowej garderoby. Później razem  zaśpiewaliśmy  piosenkę  o częściach ciała ze wspólnym ich wskazywaniem zgodnie z poleceniami przekazywanymi w języku polskim i angielskim. Uczniowie z Nairobi opowiedzieli nam o ciepłej zimie w Kenii, a następnie wszyscy zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do piosenki „If you’re happy and you know it! Pożegnaliśmy się pozdrowieniami, wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości.