Treść artykułu

Jasełka szkolne

JASEŁKA SZKOLNE 2024

W dniu 11.01.2024r. odbyły się jasełka. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko społeczność szkolną, ale także rodziców i opiekunów naszych uczniów. Słowami: „Dzisiaj dzień szczególny mamy, bo z radością wspominamy czas Bożego Narodzenia. Zatem z serca zapraszamy i jasełka zaczynamy! rozpoczęliśmy nasze wspólne spotkanie. Inscenizowane  kolędy przeniosły nas w czasy narodzin Jezusa. W stajence tańczyło wokół żłóbka mnóstwo srebrzysto – złoto – białych aniołków. Józef z Maryją ze spokojem

i radością kołysali dzieciątko. Pasterze z mocą i przytupem odśpiewali i zatańczyli do melodii „W murowanej piwnicy”, co zachęciło wszystkich do zawołania wspólnego „hej!” głosem potężnym i znaczącym. Trzej królowie z godnością i dostojeństwem złożyli dary świętej rodzinie. Wszyscy z radością zaśpiewali „Świeć gwiazdeczko mała, świeć” i zaprosili gości do wspólnego kolędowania.

Jasełka przyniosły wszystkim wiele radości ze wspólnego przebywania, dostarczyły emocji i wzruszeń związanych z opowiedzianą historią i grą aktorów.

Uczniowie wspaniale wcielili się w role i profesjonalnie zagrali na szkolnej scenie przywołując niedawny czas świąt Bożego Narodzenia i pozostawiając wszystkich z dobrymi myślami.