Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

,,ale Świętości nie szargać bo trza żeby święte były…”

Od dawna w tradycję naszej szkoły wpisały się uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Co roku w listopadzie składamy kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, organizujemy okolicznościową akademię, śpiewamy pieśni legionowe, rozmawiamy z uczniami o symbolach narodowych, patriotyzmie, o tym co to znaczy kochać swój kraj.

Kto ty jesteś? Polak mały.

Jaki znak twój? Orzeł Biały.

Czym twa ziemia? Mą Ojczyzną.

Czym zdobyta? Krwią i blizną.

Czy ją kochasz? Kocham szczerze.

A w co wierzysz? W Polskę wierzę.

Te słowa zna u nas każdy uczeń………

Szczególnie uroczyście obchodziliśmy 90 rocznicę Odzyskania Niepodległości.Z tej okazji zorganizowana została wystawa ,,Jestem Polakiem”, na której znalazły się eksponaty związane z symbolami narodowymi w życiu państwa, kościoła, medale, pamiątki związane z tą tematyką. Wystawę odwiedziło kilkuset uczniów szkół warszawskich. Była to wspaniała lekcja historii

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.