Treść artykułu

Zabawa integracyjna ,,Wszyscy ludzie ważni są”

Zabawa integracyjna mająca na celu promowanie postaw antydyskryminacyjnych odbyła się w naszej szkole 26 listopada. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie.

Dzieci zostały podzielone na grupy według kolorów. Przy dźwiękach muzyki tańczyły najpierw w ustalonych grupach (zielonej, białej, czerwonej, pomarańczowej, żółtej, czarnej i niebieskiej), a następnie wszystkie razem (było bardzo kolorowo). Później chętni uczniowie odpowiadali na pytania związane z myślą przewodnią spotkania. Podsumowaniem zabawy było tworzenie przez uczniów kolażu w grupach. Praca była ciekawa i sprawiła wszystkim dużo przyjemności.

W trakcie zabawy dzieci miały okazję wielokrotnie uświadomić sobie, że „Wszyscy ludzie ważni są”. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i życzliwość bez względu na wiek, płeć, kolor skóry czy stan zdrowia.

Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom za ubranie dzieci w odpowiednie kolory.