Treść artykułu

Turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny w Wiśle

W dniach 14.10 – 27.10 grupa harcerzy drużyny Nieprzetartego Szlaku z naszej szkoły uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjno-rekreacyjnym w Wiśle. Wyjazd był nagrodą za wzorową działalność i pracę drużyny w roku szkolnym 2013/2014.

Dzieci korzystały codziennie z zabiegów rehabilitacyjnych: gimnastyki w wodzie, inhalacji, kąpieli perełkowych i masaży. Odbywały się też zajęcia szkolne pod czujnym okiem nauczycieli. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie mieli zorganizowane interesujące wycieczki krajoznawcze po okolicy – odwiedzili Leśny Park, pałac prezydencki, skocznię narciarską i Muzeum Regionalne. Uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Domu Kultury w Wiśle i spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzieli o historii regionu. Nasi podopieczni wybrali się także do Czech. Obejrzeli tam kopalnię węgla czarnego w Ostrawie i zwiedzili czeski Cieszyn. Wieczorami młodzież brała udział w „kominkach harcerskich”, podczas których zapoznawała się ze zwyczajami, tradycjami i piosenkami harcerskimi. Nie zabrakło też czasu na zabawy i dyskoteki organizowane w ośrodku.

Dla wielu harcerzy był to pierwszy dwutygodniowy wyjazd bez rodziców. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale w tej nowej, szczególnej sytuacji. Egzamin z samodzielności zdali na piątkę!