Treść artykułu

Spotkanie wigilijne

Odbyło się w naszej szkole 17 grudnia. Rozpoczęło się ono jasełkami z udziałem najmłodszych uczniów. Kolorowi, pięknie ubrani aktorzy wcielili się w przedstawicieli różnych krajów i wyznań, przybywających do stajenki, aby złożyć dary narodzonemu Dzieciątku.
Po jasełkach wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Pani Dyrektor powitała gości, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość – księdza proboszcza parafii Najczystszego Serca Maryi, przewodniczącego Rady Rodziców, rodziców uczniów klasy pierwszej i duże grono byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz SOSW nr 5. Przybył również wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj z upominkami. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do wyjątkowej wigilijnej wieczerzy, przygotowanej przez nasze panie kucharki. O tradycyjne ciasta zadbali niezawodni rodzice oraz zaprzyjaźniona cukiernia.

Była to naprawdę wspaniała uroczystość.