Treść artykułu

Książka na cztery pory roku- projekt czytelniczy

Dnia 29. 05. 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów Gimnazjum nr 97 podsumowujące realizację  projektu czytelniczego „Książka na cztery pory roku”. Uczniowie słuchali wierszy czytanych przez nauczyciela, oglądali prezentację multimedialną, rozwiązywali zagadki oraz inscenizowali treści utworów literackich za pomocą różnych środków wyrazu np.: zaprezentowali inscenizację ,,Pory roku”. Zwiedzili także wystawę powstałych w wyniku realizacji projektu prac plastycznych i malarskich, do których inspiracją były poznane przez uczniów utwory literackie. Zorganizowany w niecodziennej scenerii „Poranek z poezją” uświadomił uczniom, że czytelnictwo jest wartością uniwersalną a książka niezawodnym przyjacielem na każdą porę roku.