Treść artykułu

Podsumowanie Projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

11 czerwca odbyło się podsumowanie projektu „Książki poznajemy, tworzymy i czytamy, warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 90”. Podczas spotkania uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wykonane przez siebie książki. Przedstawiciele zespołów uczniowskich omówili tematykę swoich książek i proces ich tworzenia. W prezentowanych zbiorach młodzież wyrażała siebie, swoje pasje i zainteresowania. Pojawiły się książki ilustrowane pracami plastyczno – technicznymi, zdjęciami, znakami PCS oraz piktogramami. Podczas oglądania ilustrowanego albumu prac plastycznych pt.„Wartości ukryte w bajkach”, uczniowie rozpoznawali tytuły książek i głównych bohaterów. Integracyjne spotkanie czytelnicze przebiegało w aktywnej i miłej atmosferze, pobudzało motywację dzieci i młodzieży do komunikowania się oraz nauki czytania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.