Treść artykułu

II Festiwal Sztuki w Praktyce

II Festiwal Sztuki w Praktyce odbył się w naszej szkole 13. 06. 2018 r. w ramach innowacji pedagogicznej szkoły przysposabiającej do pracy „Poszukuję – zmieniam – tworzę”. Gościliśmy uczniów z trzech warszawskich szkół – Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 1 z ul. Długiej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 7 z ul. Bełskiej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 z ul. Namysłowskiej. Konkurencjami były główne działy innowacji: ,,Zaczarowana igła”, „Decoupage- sztuka zmiany wizerunku”, „Florystyka”, ,,Tworzyć, jak prawdziwy artysta”, „Gliniane nuty – czyli ceramiczne muzykowanie”, „Impresje kulinarne”. Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania – stworzyli gliniane marakasy, maskotki z filcu, „dekupażowe” aniołki, wykonali kompozycje kwiatowe w doniczkach, udekorowali pyszne kanapki. Przedstawiciele szkół otrzymali w nagrodę dyplomy oraz puchar (z pracowni ceramicznej).

Nie zabrakło również indywidualnych upominków pozyskanych od sponsorów –  Raiffeisen Polbank, De Lage Landen Leasing Polska S.A. , Coca – Cola HBC Polska. Naszą imprezę wsparła też finansowo Rada Rodziców ZSS nr 90.