Treść artykułu

XIII Przegląd Małych Form Teatralnych MAGIK

30 maja po raz kolejny nasi uczniowie występowali na deskach Teatru Kamienica. Na scenie prezentowały się grupy teatralne z różnych szkół i ośrodków wychowawczych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W tym roku tematyka przedstawień związana była ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. „Koncert dla Niepodległej”. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Teatru Kamienica, Państwu J. Sieńczyłło i E. Kamińskiemu mieliśmy do dyspozycji profesjonalną scenę wraz z obsługą techniczną. Gospodarze teatru zorganizowali dla wszystkich gości słodki poczęstunek.
Jak co roku występy zespołów teatralnych wywołały wiele emocji i wzruszeń. Przedstawienia zachwyciły wszystkich widzów pomysłowością i barwnymi kostiumami. Wszystkie grupy teatralne zostały nagrodzone.