Treść artykułu

Mały patriota

W ramach realizacji projektu „Komunikacja bez barier” 8 listopada odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas młodszych z dziećmi z Przedszkola nr 243 w Warszawie. Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Mały Patriota”. Oglądając ilustrowane opowiadanie, wszyscy utrwalili znajomość symboli narodowych i nauczyli się, jak ważne jest szanowanie ich. Uczestnicy spotkania przeczytali z wykorzystaniem symboli PCS wiersz pt. „Kto ty jesteś?”. Dowiedzieli się, kogo nazywamy patriotą. Był to także czas miłej zabawy przy muzyce patriotycznej z wykorzystaniem rekwizytów w barwach narodowych. Wszystkie dzieci zintegrowały się podczas zabawy, pokazując, że komunikacja nie ma barier. Po zakończeniu warsztatów nasi goście zwiedzali międzynarodową wystawę prac plastycznych pt.„Świętujmy razem Niepodległość” zorganizowaną pod patronatem naszej szkoły.

Jesteśmy dumni z naszych MAŁYCH POLAKÓW!!!.