Treść artykułu

Dzień Francuski – warsztaty

W poniedziałek 25.02 odbyły się w naszej szkole warsztaty pt.” Dzień Francuski” realizowane w ramach Projektu współpracy międzynarodowej ze Szkołą Podstawową Alexandre’a Dumasa we Francji. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Francji. Poznali położenie geograficzne, symbole narodowe i cechy charakterystyczne tego kraju.
Podczas wykonywania różnorodnych zadań wszyscy dobrze się bawili, śpiewali piosenki po polsku „Panie Janie” i po francusku „Frere Jacques”. Przedstawiciele klas zatańczyli dla wszystkich francuski taniec „Avant- deux. Młodzież odgrywała też scenki, wcielając się w rolę osób z prezentowanych na obrazach. Dużą atrakcją było wspólne robinie mumii. Swoją wiedzę o Francji uczniowie utrwalali, rozwiązując obrazkowe zagadki.
Podsumowaniem zajęć było uroczyste wręczenie uczniom dyplomów za udział w międzynarodowej wystawie prac plastycznych pod hasłem „Co nas łączy? Wartości bez granic”.
Nastrój warsztatów odzwierciedla nasza galeria zdjęć.