Treść artykułu

Współpraca międzynarodowa „Twarzą w twarz ze światem”

W październiku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 6 rozpoczęli realizację innowacji pedagogicznej „Twarzą w twarz ze światem”. Nawiązali przyjaźń międzynarodową z uczniami szkoły podstawowej w Nairobi w Kenii. Młodzież spotkała się na wspólnej lekcji online, aby budować relacje z rówieśnikami. Uczniowie wymienili się uśmiechami oraz przedstawili się sobie. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o Kenii i jej mieszkańcach. Naszym przyjaciołom zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny oraz wykonany przez młodzież plakat, który stał się symbolem naszej międzynarodowej współpracy. Wspólne spotkanie było dobrą okazją do rozwijania kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Atmosferę panującą podczas spotkania utrwaliliśmy na zdjęciach.