Treść artykułu

Święto Niepodległości i koncert muzyki patriotycznej

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia, na stałe jest wpisana w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Z tej okazji w naszej szkole 14 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji, nauczycieli, uczniów naszej szkoły oraz naszych corocznych gości – uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 im. Zbigniewa Kisielewskiego. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”, przypomnieliśmy najważniejsze symbole narodowe, a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali układ taneczny do piosenek patriotycznych, przygotowany przez p. Martę Gierwatowską oraz p. Mirkę Jędrzejczyk. Szczególnym uświetnieniem uroczystości był występ zespołu muzycznego naszego zaprzyjaźnionego liceum, który pod batutą p. Rafała Szaszko zaśpiewał pieśni patriotyczne nawiązujące do okresu zaborów.