Treść artykułu

Projekt „Książki poznajemy, tworzymy i czytamy”

5 marca 2018 roku w naszej Szkole odbyły się warsztaty czytelniczo-teatralne. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach XIII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Celem realizowanego przez uczniów projektu jest poszerzenie zainteresowań uczniów książką jako źródłem wiedzy poprzez poznanie, tworzenie i czytanie. Podczas spotkania uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych z dużym zainteresowaniem wysłuchali ilustrowanej bajki o Czerwonym Kapturku. Wykorzystując rekwizyty oraz symbole alternatywnej komunikacji omówiono treść tej bajki oraz poddano ocenie zachowanie bohaterów. Przedstawiono uczniom wartości, które przekazuje bajka: miłość do rodziny, posłuszeństwo, radość życia, ostrożność w kontaktach z obcymi. Spotkanie urozmaiciły zabawy teatralne, podczas których każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę aktora teatrzyku cieni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki na spostrzegawczość (m.in. dobieranie w pary – lalka i jej cień), a także wskazywanie na symbolach PCS postaci z bajki.