Współpraca z zagranicą

Kartki z życzeniami na Boże Narodzenie od przyjaciół z Londynu

Jesienią 2016 r. nasza Placówka nawiązała przyjacielską współpracę ze Szkołą Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Londynie oraz z Zespołem „Mazury” również z Londynu. Szkoła Polska liczy kilkuset uczniów, a jej głównym celem jest rozwijanie umiejętności władania językiem ojczystym, oraz kształtowanie i podtrzymywanie polskich tradycji. Zespół „Mazury” powstał w 1949 roku jako Zespół Taneczny Polskiej YMCA w Londynie, obecnie liczy ponad stu dwudziestu tancerzy i muzyków w trzech grupach wiekowych. W trakcie swojej działalności „Mazury” wielokrotnie występowały w telewizji. Zespół brał również udział w wielu prestiżowych festiwalach w Wielkiej Brytanii oraz w wielu krajach europejskich, w tym wielokrotnie w Polsce.
Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości, kiedy Serce jest otwarte na drugiego człowieka. Nasi uczniowie z ZSS nr 90 wykonali różnorodne karty świąteczne, które przesłali zarówno do uczniów Szkoły Polskiej w Londynie jak i do członków Zespołu Mazury. Wielką niespodziankę w dniu uroczystej Wigilii szkolnej 15 grudnia 2016 r. sprawili przyjaciele z Londynu, obdarowując uczniów wszystkich klas przepięknymi kartami świątecznymi oraz upominkami. To były niezapomniane Święta, kiedy każdy uczeń naszej Placówki otrzymał po kilka imiennych kart z życzeniami pełnymi ciepła i serdeczności. Dziękujemy Przyjaciołom ze Szkoły Polskiej w Londynie i Zespołowi „Mazury”.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.