Szkoła z tradycją

Certyfikaty

W 2005 roku uzyskaliśmy tytuł ,,Szkoła z klasą”, czyli takiej, która sprawiedliwie ocenia, uczy myślenia i zrozumienia świata, pomaga uwierzyć w siebie, przygotowuje do przyszłości, wprowadza
w świat kultury.

W 2005/2006 r. cztery nauczycielki z naszej placówki wzięły udział w akcji ,,Nauczyciel
z klasą”, który oceniał indywidualne osiągnięcia dydaktyczne. Komisja ekspertów pozytywnie oceniła naszą pracę.
Posiadamy Certyfikat Jakości Edukacyjnej w zakresie dokumentacji szkolnej.

 

Historia szkoły

Rozpoczynająca działalność szkoła początkowo liczyła 35 uczniów, ale już wkrótce ich liczba
wzrosła ponad dwukrotnie. Koniecznością stało się, aby część zajęć odbywała się w różnych częściach budynku. Warunki stawały się coraz trudniejsze. Dobrze się stało, jak czas pokazał, że właściciele budynku przy ul. Grochowskiej 365 upomnieli się o swoje prawa i zmieniliśmy siedzibę.
Trafiliśmy tutaj, na Kordeckiego 54 i jesteśmy tu już 29 lat. Początkowo zajmowaliśmy część budynku sąsiadując z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, obecnie naszym sąsiadem jest PPP nr 16. Szkoła zajmuje wszystkie pomieszczenia na parterze oraz część na pierwszym piętrze. Coraz śmielej realizujemy pomysły na szkołę naszych marzeń. W ramach systematycznej modernizacji w 2011r. przeprowadzono i zakończono inwestycję w zakresie termomodernizacji budynku. Założono instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, ocieplono budynek i odnowiono elewację. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów z niepełnosprawnością ruchową wybudowany został podjazd dla wózków oraz dostosowano pomieszczenia szkolne i sanitarne. Rozszerzyliśmy ofertę edukacyjną szkoły tworząc oddział rewalidacyjno-wychowawczy.
Stale coś zmieniamy, ulepszamy, aby jak najlepiej przygotować naszych uczniów do dorosłego życia i wspierać ich rozwój. Aby byli w szkole szczęśliwi i przychodzili do niej z radością.

 

Jubileusze

Dnia 30.11.2011 odbyła się w naszej szkole uroczystość Jubileuszu 45-lecia ZSS nr 90
w Warszawie. Wszyscy przygotowywali się do tego doniosłego wydarzenia. Równocześnie zorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs plastyczny i wystawę pokonkursową pod tytułem ,,To my
– pierwsi w działaniu- Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej”. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w dniu jubileuszu na sali ,,bankietowej”.

Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane specjalnie na tę okazję przez zespół teatralny, mieli okazję zwiedzenia szkoły, otrzymali piękne upominki wykonane przez naszych uczniów. Na okoliczność jubileuszu opracowano specjalne wydanie gazety szkolnej ,,Wieści z Kordeckiego”.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.