Treść artykułu

Projekt „Książki poznajemy, tworzymy i czytamy”

19.03.2018r. w naszej Szkole odbyły się kolejne warsztaty czytelnicze zorganizowane w ramach XIII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej oraz z oddziałów gimnazjalnych. Młodzież po obejrzeniu filmu edukacyjnego, samodzielnie tworzyła definicję książki i opowiadała o swoich ulubionych książkach. Uczniowie na podstawie wiersza pt. „Jak powstaje książka?”, ilustracji oraz symboli PCS poznali etapy powstawania książki. Wysłuchany tekst literacki (e-book) był podstawą do dyskusji jak należy dbać o książki i jakich czynności nie należy wykonywać podczas ich czytania lub oglądania. Podsumowaniem warsztatów były zagadki filmowe opracowane na podstawie literatury. Zajęcia zakończyły się wspólną piosenką „Cała Polska czyta dzieciom”.