Treść artykułu

Szkoła pamięta – udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

W związku z najważniejszym polskim świętem narodowym, które obchodzimy 11 listopada uczniowie uczestniczyli w akcji MEN „Szkoła pamięta”.

W ramach tej inicjatywy wspominano wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ten szczególny dzień skłaniał naszych uczniów do refleksji na temat patriotyzmu. Podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych utrwalano znajomość polskich symboli narodowych. Uczniowie klas starszych udali się na wirtualny spacer szlakiem lokalnych miejsc pamięci. Wszyscy uczniowie wyrażali swój patriotyzm i radość z tego, że możemy żyć w wolnym, niepodległym kraju, śpiewając patriotyczne pieśni oraz wykonując prace plastyczne. Tegoroczna akcja „Szkoła Pamięta” ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. Za udział w akcji nasza placówka otrzymała dyplom.